Články

NALADĚNÍ TĚLA A PŮSOBENÍ NEGACÍ NA IMUNITNÍ SYSTÉM

Můžete si pročistit svou nervovou soustavu, imunitní systém a celé tělo abyste se cítili vyrovnanější a klidnější. Můžete pracovat s pocity lásky, radosti a štěstí, nebo si zlepšit imunitní systém prací s hypofýzou a hormony.

Někdy může i ta nejmenší změna způsobit obrovský rozdíl a přinést vám pocit blaha. Představte si, že máte velmi špatnou náladu. Začíná vás bolet hlava a vy si chcete jen vzít tabletku proti bolesti a lehnout si. Vtom vám zatelefonuje přítel a zavolá vás ven. Neochotně odejdete z domu. Zažijete překrásný západ slunce, několikrát se zhluboka nadechnete a začnete relaxovat. Pak kolem vás někdo projde a něco hezkého vám řekne. Najednou se začnete cítit lépe a bolest hlavy zmizí. Setkáte se s přítelem už v mnohem lepší náladě a zažijete nádherný večer. Druhý den se vzbudíte s báječným pocitem, když si vzpomenete na úžasně strávený večer. Pomyslíte si, že život je krásný, a prožijete další radostný den.

Tento příklad dokazuje, jak vaše mysl ovlivňuje vaše tělo. Pokud jste v blízkosti někoho, kdo negativně přemýšlí, neustále vás kritizuje nebo posuzuje, budete pociťovat rozčílení, hněv a strach. Tyto emoce způsobí, že vaše tělo bude v napětí, váš imunitní systém se oslabí a váš nervový systém bude podléhat stresu a velkému náporu. Pokud se negativních pocitů nezbavíte, začnou destrukčně působit na vaše tělo a vy z toho onemocníte.

NEGATIVNÍ MYŠLENKY

Výzkumy v oblasti psycho-neuro-imunologie (PNI) ukazují, že negativní myšlenky, přesvědčení, postoje a emoce oslabují nervový a imunitní systém a způsobují různá onemocnění.(CVIČENÍ PRO OBNOVENÍ IMUNITNITY) V roce 2001 Dr. Margo de Kooker, lékařka specializující se na behaviorální medicínu, napsala odborný článek pro Program podpory zdraví:

Ve skutečném světě oblast PNI dokazuje, že to, co se děje v našich myslích na úrovni našeho vnímání… může mít skutečný účinek na… náš imunitní systém. Tato myšlenka není nová, a odvěká moudrost nás vždy povzbuzovala k tomu, abychom se snažili udržet si „zdravého“ ducha, čímž si zachováme i zdravé tělo. Ale až teď jsme schopni dokázat a pochopit toto propojení.

Na fyzické úrovni se tělo stále mění. Věda dokázala, že naše pokožka se obnovuje každý měsíc, buňky výstelky žaludku se mění každé tři dny, buňky v oku každých čtyřicet osm hodin, jaterní buňky každých šest týdnů a kostní buňky každé tři měsíce. Úžasné je, že vědomou účastí na vlastním léčení pomáháte svému tělu rychleji se regenerovat, bez zátěže, toxických látek a bloků, které vám brání cítit se výborně.

CVIČENÍ NALADĚNÍ SE NA SVÉ TĚLO

 • Najděte si pohodlné místo, kde si sednete nebo lehnete.
 • Začněte počítat od třiceti do jedné, zhluboka dýchejte a uvolňujte svou mysl i tělo.
 • Soustřeďte se na oblast svého těla, ve které cítíte blok nebo bolest.
 • Několikrát do této oblasti vdechněte zelenou barvu a položte si na ni dlaně.
 • Položte svému tělu otázku: Chceš mi předat nějakou zprávu? Tato zpráva se může objevit ve formě myšlenek, slov, obrazů, představ, pocitů, vzpomínek, atd.
 • Několikrát se zhluboka nadechněte a nechte vyjít tyto zprávy na povrch. Žádné z těchto zpráv neposuzujte.
 • Všechny zprávy si zapište.
 • Vyslovte: „Vyzývám svou vnitřní léčivou inteligenci, aby mi pomohla odstranit bolest, bloky nebo ztuhnutí z této oblasti mého těla.“ Sledujte a prociťte, jak tato ztuhlá energie opouští vaše tělo.
 • Dýchejte zhluboka a pomalu, mírně zakloňte hlavu a ohněte spodní část páteře. Při výdechu hlavu předkloňte, aby se vám vyrovnala záda. Dělejte to uvolněně, pomalu a podle svých možností.
 • Vyzkoušejte si cvičení léčení barvami. Použijte indigovou barvu na postižené místa až do uvolnění bolesti.
 • Vyslovte: „Vyzývám svou vnitřní léčivou inteligenci, aby naplnila tuto oblast mého těla léčivou energií. Ať se aktivují všechny imunitní systémy mého těla a ať se mé tělo vrátí do stavu dokonalé rovnováhy a zdraví.“
 • Minutu plynulé dýchejte, aby se energie nahromadila.
 • Představte si, jak se teplé, zlatavé světlo pohybuje podél celého vašeho těla a obnovuje ho.
 • Když se budete cítit lépe, pomalu vraťte svou mysl do normálního stavu a otevřete oči s vědomím, že jste aktivovali svou vnitřní léčivou inteligenci.

Toto cvičení můžete dělat každý den, když se budete chtít zaměřit na specifický zdravotní problém nebo když si budete chtít zlepšit nebo udržet zdraví v celém těle. Tuto metodu lze využít i jako preventivní opatření nebo na zvýšení síly, sebejistoty a zdraví.

Zdroj: Co Vám říká Vaše tělo I. SEGAL

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *