Bachovy květové esence

Esence objevil anglický lékař a bakteriolog Edward Bach, který ve své lékařské praxi pocítil jistou nespokojenost s jednostranným pohledem lékařské medicíny, která hleděla pouze na nemoci a fyzické projevy. Edward Bach, ale viděl člověka a nemoc jako součást jednoho celku, který je potřeba řešit společně a proto na homeopatických principech vytvořil 38 výtažků z divoce rostoucích rostlin.

 

Dr. Edward Bach za dobu své praxe zjistil, že špatný fyzický stav je výsledkem nerovnováhy naší mysli, a proto začal zkoumat, jak je možné tuto rovnováhu navrátit zpět. Pro tyto účely objevil přírodní výtažky, které nám pomohou vrátit se do přirozeného stavu rovnováhy. Každá z Bachových esencí napomáhá uzdravit určitý negativní pocit, ať už je tento pocit dlouhodobý, nebo vznikl právě teď.

Jak probíhá Bachova květová terapie?

Proto, abyste mohli dostat namíchané esence na váš konkrétní problém, s kterým přicházíte, proběhne terapeutická konzultace. Kde mi popíšete Váš problém a společně se podíváme na to, co Vás trápí. Na konci konzultace Vám namíchám vaši užívací lahvičku s esencemi přímo na míru. Bachovy květové esence jsou v čisté formě připravené v originálních lahvičkách, z kterých Vám připravím Vaši osobní lahvičku (30 ml). Do připravené užívací lahvičky naplněné čistou vodou se přidají z každé vybrané mateřské tinktury 3-4 kapky. Do užívací lahvičky pak můžeme namíchat maximálně 7 esencí. Dále se ještě do esence přidávají 2 kapky alkoholu (aby se nekazila voda).

Jak užívat Bachovy esence

Esence užíváme 4x denně po 4 kapkách z namíchané lahvičky, a to buď přímo do úst nebo do sklenice vody. V případě akutního těžkého stavu se mohou Bachovy esence užívat častěji – např. při stresu, úzkosti, strachu,… užijme první dávku, za 15 minut další a ještě jednu po cca půl hodině. Takto dojde ke zpracování akutního pocitu rychleji a nastupuje zlepšení.

S čím mi esence dokáží pomoci?

Bachovy esence působí na naše emoce a tím nám po určitém čase pomáhají léčit naši mysl a tělo. Fyzické problémy a nemoci mají kořeny zapuštěné hluboko uvnitř nás, vznikly z našich psychických stavů a projevů. Pokud například dlouhodobě žijeme v nespokojenosti, vzteku nebo strachu tak do svého těla v určitých dávkách posíláme tyto informace a naše tělo na ně adekvátně zareaguje (zhoršeným stavem). Samozřejmě to nemusí být jen dlouhodobým působením mnohdy stačí chvilka, zvláště pokud jsou to silné emoce způsobené šokem, těžkým traumatem.

Esence předávají pozitivní informace našemu tělu, aby si vzpomnělo jaké to je být v rovnováze, a navracejí ho do přirozeného stavu. Dají tělu impuls, že je v pořádku být zdravě sebevědomá/ý a říci si o to co chci, že nemusím všechny přehnaně hlídat a přebírat za ně jejich zodpovědnost, že mohu relaxovat nebo naopak že mohu být aktivní, …. Dále nám také napomáhají v náročných životních obdobích řešit již vzniklé problémy a potíže, ale působí i preventivně. V situacích, kdy dopředu víme, že budeme vystaveni velkému stresu, netrpělivosti, úzkosti, žalu. Ať už to bude zkouška, pracovní schůzka, pohovor, svatba, nepříjemná návštěva, narození dítě, nebo odchod dědí z domu. Bachovy esence jsou opravdu všestranné a ve spoustě situacích Vám dokáží pomoci.

Kdy začnou Bachovy esence působit?

Doba, za kterou začnou esence působit, je různá. Pokud váš problém, který řešíte je krátkodobý a přišel náhle (např. náhle jste začali pociťovat únavu, nervozitu, stres, úzkost,…), pak účinky pocítite velice bzry. Jestli však váš problém probíhá nějakou dobu, může chvíli trvat, než se esence dostanou ke kořenům problému. Každý je jedinečný a potřebuje svůj čas. Obecně  byste měli účinky pozorovat asi po třech týdnech (to odpovídá užívání jedné lahvičky). 

U velice hluboce zakořeněných problémů může trvat dokonce ještě déle, než uvidíte určité změny, proto pokud cítíte, že stále potřebujete určité esence, nebojte se v nich pokračovat. U dětí a zvířat je působení esencí znát téměř okamžitě, neboť svoje emoce prožívají více a čistě a tak na kapičky reagují pozitivněji. Velice důležité je užívat esence pravidelně a poctivě, abyste opravdu pocítily změny!